DALŠÍ KURZY ORIENTÁLNÍCH TANCŮ
jaké další styly orientálních tanců Vám nabzíme
Lidové tance, typické pro každý stát či oblast Orientu. V současné době je možno vidět i jejich zmodernizovanou kabaretní podobu, např.: tanec s hůlkou, tanec se svícnem…
Saaidi (tanec s hůlkou) má svůj původ v jižním Egyptě. Původně mužský tanec, který byl ukázkou a prezentací umu v boji, převzaly i ženy coby zábavnou parodii. Tanečnice nebo tanečník jako pomůcku užívají hůl či hůlku. Tancuje se v tradičních dlouhých šatech nebo v jednodílných kabaretních variacích na tento oděv.
Fellahi je skupinový tanec egyptských sedláků, kteří při něm za doprovodu rychlé veselé hudby znázorňují svoje běžné denní činnosti. Tančí se v tamním obyčejném oděvu – dlouhých a širokých šatech.
Ghawazee je velmi temperamentní a zemitý tanec, který s sebou do Egypta přinesli Cikáni z Balkánu. Tančí se v jednoduchých běžných šatech – široké kalhoty, halena, živůtek, čepička, a nebo v široké krátké sukni a vysokou ozdobou ve vlasech.
Eskanderani (Melaya Leff) má historii sahající asi pouze 100 let zpátky. Je to rozverná prezentace osobnosti a vzhledu ženy. Tanečnice se chová koketně až vyzývavě, na sobě má krátké barevné šatičky, možné jsou i džíny nebo capri kalhoty, jako obutí pantoflíčky na podpatku, někdy má obličej symbolicky zahalený rouškou. Coby taneční pomůcka se užívá melaya – tradiční kus ženského oděvu.
Khaleegy má svůj původ v oblasti Perského zálivu. Tanečnice pohupuje do rytmu tělem a hlavou, přitom opisuje různé kruhy či osmičky svými dlouhými rozpuštěnými vlasy. Tančí se v širokých bohatě zdobených šatech, které jsou oblečeny přes běžný oděv.
jaké další styly orientálních tanců Vám nabzíme
Správa webu Karel Stanko