Již 15 let se věnuji práci s dětmi. Ve Studiu NAJLA vedu lekce “Cvičení pro kojence 3-12 měsíců”, které nabízejí cvičení zaměřené na posílení psychomotorického vývoje a případné zaměření se na zjištěné odchylky v PMV, ukázky správných manipulací s miminky, kurzy kojeneckých masáží a výživové poradenství pro těhotné a kojící maminky (možnost i individuálních konzultací).

Dále “Cvičení pro starší děti 1-3 roky” které je vhodnou aktivitou pro rodiče s dětmi,která nabízí náměty na hry a další zábavné činnosti,které podporují rozvoj jemné motoriky,myšlení,řeči plus komunikační schopnosti a sociální dovednosti.

Pro předškoláčky a mladší školní děti vedu kroužek dětské jógy, která by v tomto věku měla být pro děti především zábavou a radostí z pohybu. Cílem je nastolení rovnováhy mezi spontanním chováním a konceptem dané hodiny. Pomocí příběhů,básniček a pohádek učí děti nejen poznávat a protahovat tělo ale také správně dýchat,respektovat sebe a své okolí. V letních měsících pořádám Příměstský jógový tábor kde kromě jógy seznamuji děti se základy relaxačních technik,aromaterapie, masáží a tvoření související s tématem jógy. V případě pěkného počasí cvičíme obvykle venku.

Zároveň už druhým rokem jsem součástí projektu Malá jóga, který vznikl z iniciativy MUDr. Anety Králové z FN Motol a Hanky Luhanové z  České asociace dětské jógy, který zajišťuje vhodnou pohybovou aktivitu pro děti s onkologickým onemocněním jako prevenci ztráty fyzické kondice, svalové atrofie, polyneuropatie a dechových či psychických obtížích (viz  : malajoga.com).
Současně působím též jako lektorka kojeneckého plavání,pro děti od 2 měsíců,lekce “vaničkování” v domácím prostředí.

MÁTE DOTAZ NA PETRU ŠIMÁČKOVOU NĚMCOVOU?

kontaktujte Studio NAJLA

webové stránky od big profit